Informace o chovu prasat

ČZU spolu s technologickou platformou pro zemědělství připravují seminář  (Týden 41)
Česká zemědělská univerzita zve chovatele prasat na seminář o problematice ekonomiky chovu, který se koná na ČZU v Praze ve spolupráci s Českou technologickou platformou pro zemědělství.
Číst dál ...

Tři Věžičky se stěhují  (Týden 41)
Konference, která byla každoročně pořádaná Svazem chovatelů prasat v hotelu Tři Věžičky se v letošním roce z technických důvodů stěhuje na nové místo. Bude se konat v Hotelu Akademie Naháč 8. listopadu 2017. Tak jako obvykle však připravujeme program, který zaujme širokou chovatelskou veřejnost.
Číst dál ...

Vir moru stále koluje v populaci divočáků  (Týden 40)
Dva týdny se v oblasti ohraničené pachovými a elektrickými ohradníky loví černá zvěř a zároveň jsou používána odchytová zařízení. Za tu dobu bylo zastřeleno 18 divokých prasat a odchyceno 11 kusů. Až doposud byla všechna tato zvířata prostá afrického moru prasat. Až ve středu byl potvrzen první záchyt viru u zvířete uloveného do odchytového zařízení. Do té doby pocházely všechny pozitivní výsledky (105 kusů) výhradně od zvířat uhynulých.
Číst dál ...

Problémy kolem novely veterinárního zákona snad končí  (Týden 38)
Na začátku září byla prezidentem republiky podepsána novela veterinárního zákona, která rozbouřila názory odborníků na obou stranách barikády. Povoluje totiž, aby léčiva, předepsaná veterinářem, aplikoval sám chovatel po absolvování odborné přípravy. Tato novela zákona bude nyní doplněna ještě prováděcí vyhláškou, která přesně vymezí rozsah této odborné přípravy a přesně popíše povinnosti chovatele.
Číst dál ...

Africký mor prasat se zatím nikam nešíří  (Týden 31)
Počet nalezených uhynulých divokých prasat ve Zlínském kraji k dnešnímu dni dosáhl 115. Africký mor prasat (AMP) byl potvrzen u 72 z nich. Všechny nově zjištěné pozitivně testované nálezy se nacházejí v katastrech, kde již byl AMP dříve potvrzen. Negativním výsledkem naopak skončilo vyšetření 40 vzorků. Na výsledek vyšetření u tří nálezů se čeká.
Číst dál ...

Načti další zprávy