Ekonomika v chovu prasat

Většina informací o ekonomice je určená pouze členům Svazu a je přístupná pouze po přihlášení. Pokud jste členem a nemáte přihlašovací údaje, obraťte se na SCHP.
Vstup do členské sekce ...


Prasata v novém roce mírně zlevňují  (Týden 2)
Ani vánoční svátky nepřerušily pokles ceny jatečných prasat v Německu. Pro příští týden se vyhlášená cena snižuje o 9 centů na 1,86€/kg JUT za tepla. Zřejmě se na tom stále podepisuje výpadek porážkových dní z přelomu roku. Přesně opačný vývoj je však možno sledovat v Dánsku, kde se cena po krátkém zakolísání vrátila zpět na 13,60 DKK (+30 ore).
Číst dál ...

Prasata se prodávají dál nad dvěma eury  (Týden 51)
Po třech týdnech růstu ceny jatečných prasat se situace v sousedním Německu uklidnila a cena zůstává beze změny. Pro příštích sedm dní tak bude platit cena 2,03 €/kg JUT za tepla. Ceny na stejné úrovni zůstávají i v Dánsku. Tam platí již delší dobu 13,60 DKK (1,82 €).
Číst dál ...

Cena láme rekordy  (Týden 49)
Vyhlášená cena jatečných prasat v Německu opět stoupla a nastavuje tak novou rekordní hranici. Prasata budou v průběhu příštího týdne prodávána za 2,03€/kg JUT. Dánsko, které před několika týdny zahájilo růst cen nyní , naopak již několik týdnů stagnuje. Je však jediné. Prakticky v celé EU cena neustále roste.
Číst dál ...

Kdo bude těžit z exportu do Číny  (Týden 48)
Africký mor prasat bude bezpochyby hlavní hnací silou pro vývoj celosvětového chovu prasat v roce 2020, konstatuje to pravidelná zpráva Rabobank o výhledu živočišné produkce. Celosvětová produkce, především díky poklesu stavů v Asii, jistě poklesne. Tento propad zároveň stimuluje zvýšení výroby v zemích, které vepřové maso exportují. Rozvoj však nebude rovnoměrný.
Číst dál ...

Magická hranice byla dosažena  (Týden 48)
Cena jatečných prasat v Německu má po středečním vyhlašování nový rekord. Pěticentový růst znamená, že se v příštím týdnu budou prasata prodávat za 2 €/kilogram. I v dobách, kdy byly ceny velmi vysoko (roky 2012 a 2013), dosáhla cena jatečných prasat přinejlepším na 1,93 €/kg. Optimismus panoval i ve většině ostatních zemí. Kromě Francie a Dánska, kde se ceny neměnily, zdražovala prasata úplně všude.
Číst dál ...

Načti další zprávy