O Svazu

Jeho hlavním posláním je podpora podnikatelských aktivit jeho členů, jež se týkají chovu prasat. Zastupuje chovatele při jednáních se státními organizacemi, při tvorbě legislativy a podílí se na tvorbě celého podnikatelského prostředí.

Svaz je zároveň organizací pověřenou vedením plemenné knihy prasat. Součástí toho je metodické vedení šlechtitelského programu CzePig, selekce plemenných prasat a výpočet plemenných hodnot.

Je také garantem genového zdroje - plemene přeštické černostrakaté prase.


Na valné hromadě se bude volit nové vedení Svazu  (Týden 21, rok 2023)
V úterý 13. června se bude v konferenčním centru Státního veterinárního ústavu Jihlava konat valná hromada Svazu chovatelů prasat. Vedle tradičních informací o činnosti v uplynulém roce a plánech do budoucnosti budou tentokrát členové volit nové vedení Svazu. Končí mandát jak členů předsednictva, tak i revizní komise.
Číst dál ...

Chovatelé utrpěli těžké ztráty  (Týden 20, rok 2023)
Na počátku týdne proběhlo jednání Komoditní rady pro vepřové maso a předsednictva Svazu chovatelů prasat. Ačkoli jsou ceny momentálně na takové úrovni, že pokrývají náklady, je stav sektoru velmi vážný. Za poslední dva roky se nakumulovaly obrovské ztráty. Podle informací, které zazněly od zástupců ÚZEI se totiž v minulém roce vyšplhaly ztráty chovatelů až na 8,49 Kč na každém kilogramu živé hmotnosti (bez započtení podpor). Celková ztráta sektoru tedy činila neuvěřitelných 2,3 miliardy korun. Dokonce i při započítání veškerých přímých i nepřímých podpor zůstali chovatelé ve ztrátě (-2,70 Kč/kg).
Číst dál ...

V Jihlavě se sejdou chovatelé a veterináři  (Týden 19, rok 2023)
Společnost CYMEDICA pořádá další, v pořadí již třetí, seminář z cyklu PRAcovní SEtkání chovatelů a veterinářů (PRASE 3). Tak jako předchozí setkání, i toto se bude konat v konferenčním centru SVÚ Jihlava, 17. května 2023.
Číst dál ...

Národní výstava klepe na dveře  (Týden 15, rok 2023)
Už v sobotu 22.4. otevře své brány Národní výstava hospodářských zvířat, která se koná opět po dvou letech. Zároveň s ní se na Brněnském výstavišti koná také Národní výstava myslivosti a ANIMALTECH. Na výstavišti se představí více než 800 kusů hospodářských zvířat všech druhů.
Číst dál ...

Nestihli jste seminář? Nevadí.  (Týden 11, rok 2023)
Svaz chovatelů prasat organizoval dvě kola semináře k novému dotačnímu programu podpora vakcinací. Semináře navštívilo více než 160 účastníků, kteří získali komplexní informace o fungování této podpory. Pro ty, kdo se semináře nemohli zůčastnit, ale i pro ty, kdo by si rádi získané informace osvěžili jsou k dispozici prezentace jednotlivých přednášejících. Ke stažení jsou na webové stránce http://www.schpcm.cz....
Číst dál ...

Načti další zprávy