Snažíte se vstoupit na stránku určenou výhradně členům SCHP. Prosím přihlašte se:
Uživatelské jméno:
Heslo:

 

Vepřovinky

  Velmi nízké ceny se znovu nemění  (Týden 41, rok 2021)
  Po snížení německé vyhlašované ceny v minulém týdnu se situace opět uklidnila. Při středečním vyhlášení zůstala cena beze změn. Výpočet ceny pro chovatele se tak bude odvíjet od základu 1,20 €/kg JUT za tepla. Naopak v Dánsku, které v posledních týdnech cenu drželo beze změn, došlo nyní ke zlevnění o 30 ore (4 centy). Předcházející týden byl na evropských burzách poznamenán německým zlevňováním, a proto ceny většinou znovu klesaly. Pokles ceny se pohyboval mezi 3 a 4 centy. Jedinou významnější výjimkou bylo Nizozemí, kde cena zůstala beze změn.
  Číst dál ...

  Vyhlašovaná cena v Německu znovu klesla  (Týden 40, rok 2021)
  Další vývoj německé vyhlášené ceny bohužel potvrdil negativní vývoj z minulého týdne. Základní cena klesla o další 4 centy na 1,20 €/kg JUT za tepla. Stejným směrem zamířily i ceny na burzách dalších zemí. V tomto okamžiku prakticky celá Evropa zlevňuje.
  Číst dál ...

  Podzimní rovnodennost přinesla konec zlevňování  (Týden 39, rok 2021)
  Vyhlášená cena jatečných prasat v Německu se opět nezměnila. Zdá se, že zásluhu na uklidnění mělo i to, že některé německé maloobchodní řetězce zveřejnili informaci o tom, že budou nakupovat převážně maso z německých zvířat a že zachovají cenu z doby před pandemií COVID. Protože má Německo stále vůdčí roli byl stabilní zbytek evropského trhu. Výjimkou byly opět jen Španělsko a Itálie, kde cena dál klesala.
  Číst dál ...

  Dosáhly ceny dna?  (Týden 37, rok 2021)
  Německá vyhlášená cena zůstala při středečním vyhlašování opět beze změny. K ní se tentokrát připojila i cena dánská. Němci budou tedy prodávat prasata znovu za 1,25 €/kg JUT za tepla a Dánové za 8,70 Dkk (1,17€). Stabilizace dvou nejdůležitějších cen by mohla znamenat, že se jatečná prasata dostala konečně ke konci poklesu. Stejný kurz nasadila v minulém týdnu většina burz a výjimkou zůstalo jen Španělsko a Itálie, kde prasata dál zlevňovala.
  Číst dál ...

  Čína výrazně snížila dovoz  (Týden 36, rok 2021)
  Podle dat zveřejněných celním úřadem došlo letos v srpnu k poklesu dovozu vepřového masa do Číny o meziročně 9%. Na dovozu za prvních osm měsíců letošního roku se to sice zatím nepromítlo (+1,7%), ale to je dáno pouze velkou poptávkou v prvních měsících roku. Dá se předpokládat, že celkový dovoz bude klesat, protože jen ve srovnání s červencem importovala Čína o 100 tis. tun méně.
  Číst dál ...

Číst Vepřovinky