Snažíte se vstoupit na stránku určenou výhradně členům SCHP. Prosím přihlašte se:
Uživatelské jméno:
Heslo:

 

Vepřovinky

  Produkce v Číně roste rychleji, než se čekalo  (Týden 48, rok 2020)
  Tempo, kterým se snaží Čína nahradit produkci zmizelou vinou AMP, je neuvěřitelné. Jen v průběhu října bylo otevřeno 728 nově postavených velkokapacitních farem. Od počátku roku dosáhl jejich počet dokonce 13 tisíc. K tomu je třeba připočítat otevření dalších 15 tisíc stájí, které byly kvůli moru prázdné. Pokud lze věřit údajům čínského ministerstva zemědělství, pak se stavy prasnic dostaly na 26 milionů kusů. To je o neuvěřitelných 19 milionů více, než v loňském roce a jen o 4 miliony méně, než před začátkem morové epidemie. V průběhu příštího roku by se stavy měly úplně zotavit.
  Číst dál ...

  Po zlevnění opět stabilita  (Týden 48, rok 2020)
  Německá vyhlášená cena se po poklesu opět ustálila. Až do středy tak bude platit cena 1,19 €/kg JUT za tepla. Snížení ceny jatečných prasat v minulém týdnu vedlo k výraznému zvýšení tlaku maloobchodů na jatka, která musela snížit ceny dílů. Výsledkem bylo snížení maloobchodních cen, které zřejmě podpořilo poptávku spotřebitelů. Objem prodeje masa poměrně dobrý a to pravděpodobně stabilizovalo cenu jatečných prasat.
  Číst dál ...

  Po dlouhém klidu přišel pokles  (Týden 47, rok 2020)
  Po více než dvou měsících bez pohybu klesla ve středu německá vyhlášená cena o 8 centů (1,19€/kg JUT). Podobně negativní vývoj je patrný i v Dánsku, kde jatečná prasata zlevnila již minulý týden a nyní se situace opakuje. Trh poklesl o dalších 20 ore (9,60 DKK/kg). Důvodem je všeobecně se zhoršující situace v celé EU - k poklesu cen docházelo v průběhu uplynulého týdne prakticky všude. Nejmírnější průběh mělo zlevňování ve Francii (-1 cent) a naopak nejhorší v Holandsku (-9 centů). Mnoho států opět přijímá opatření, která uzavírají restaurace, školy a další zařízení. Proto rychle klesá poptávka po mase. Zároveň trvají problémy s uzavírkami jatek a přebytkem neporažených prasat.
  Číst dál ...

  Přebytek prasat se objevuje i v Dánsku  (Týden 46, rok 2020)
  Situace, která nyní nastává v Dánsku, byla očekávána již v podstatě od počátku problémů v sousedním Německu. Až nyní to ale dánští chovatelé přiznali. Základem obtíží je to, že Dánsko vyváželo do Německa každý týden 120 tisíc selat. Obtíže německých chovatelů ale znamenají, že mnoho z nich nenaskladnilo výkrm a potřeba dovozu selat tak klesla na 95 tisíc. Výsledkem je obrovský nadbytek nezobchodovaných selat na dánských farmách a prudké snižování ceny.
  Číst dál ...

  Tlak uvnitř EU se zvyšuje  (Týden 46, rok 2020)
  Cena v Německu dál zůstává nazměněná. Chovatelé budou i v příštím týdnu dostávat 1,27 €/kg JUT za tepla. Mění se však vyhlášená cena v Dánsku. Po tom, co se problémy s porážkami rozšiřily, i tam poklesla cena jatečných prasat o 50 ore (6 centů).
  Číst dál ...

Číst Vepřovinky