Snažíte se vstoupit na stránku určenou výhradně členům SCHP. Prosím přihlašte se:
Uživatelské jméno:
Heslo:

 

Vepřovinky

  Ceny by přes léto měly stoupnout  (Týden 15, rok 2021)
  Počasí, které nepřipomíná jaro, nijak neláká k začátku grilovací sezóny. Možná i proto zůstává německá a dánská vyhlášená cena v klidu. Stejně na tom byly i burzy. V obchodování s jatečnými prasaty je momentálně patrná rovnováha.
  Číst dál ...

  Velikonoce změnu nepřinesly  (Týden 14, rok 2021)
  I po Velikonocích zůstala vyhlášená cena jatečných prasat v Německu beze změny. Dál platí 1,50 €/kg JUT za tepla. Pozastavení růstu se přelilo již do celé Evropy a předvelikonoční týden byl prakticky všude ve znamení stagnace. Trhy zřejmě vyčkávají na to, jaký bude efekt volných dní a očekávaného nástupu jara.
  Číst dál ...

  Před Velikonoci se trh stabilizoval  (Týden 13, rok 2021)
  Vyhlášená cena jatečných prasat v Německu pokračuje v trendu z posledních dvou týdnů. Zůstala znovu beze změny a chovatelé tak budou dostávat dál 1,50 €/kg JUT za tepla. Ačkoli cena nerostla, jedná se o dobrý výsledek. Existovaly totiž obavy, že by výpadek porážkových dní mohl přinést naopak tlak na zlevnění. Stejně se vyvíjela vyhlášená cena v Dánsku. I ta zůstala na předešlé úrovni (10,50 DKK/kg resp. 1,412 €).
  Číst dál ...

  Míří Německo k dani na welfare?  (Týden 12, rok 2021)
  Německá spolková rada při svém posledním zasedání zaslala vládě požadavek, aby byla připravena finanční strategie pro transformaci zemědělství na ekologicky příznivější a přátelštější ke zvířatům. Ve své žádosti se opírá o závěry takzvané Borchertovy komise, která již před rokem představila návrhy na to, jak by se mohla změnit živočišná výroba a jakým způsobem by to mělo být financováno.
  Číst dál ...

  Růst ceny neměl dlouhé trvání  (Týden 12, rok 2021)
  Po třech týdnech rychlého růstu ceny se situace změnila a již podruhé cena jatečných prasat se v Dánsku a Německu nemění. Dál zůstává platných 1,50 €/kg JUT resp. 10,50 DKK/kg. Vývoj cen v EU se tím rozpoltil. Část zemí dál zvyšovala cenu. V jejich čele bylo Španělsko, kde se jatečná prasata obchodovala za 1,41 €/kg živé hmotnosti (+5,5 centu) a Polsko s cenou 6,767 PLN/kg JUT (+31 grošů). Naopak země nejtěsněji spojené s vývojem v Německu se přizpůsobily a cenu nechaly beze změn.
  Číst dál ...

Číst Vepřovinky