Snažíte se vstoupit na stránku určenou výhradně členům SCHP. Prosím přihlašte se:
Uživatelské jméno:
Heslo:

 

Vepřovinky

  Pozitivní impuls na německém trhu  (Týden 5, rok 2023)
  Cena selat již v minulých týdnech rostla a signalizovala tak pozitivní vývoj i na trhu s jatečnými prasaty. Ten se nyní dostavil. Vyhlášená cena v sousedním Německu poskočila o 8 centů vzhůru. Pro příští týden tak budou chovatelé prodávat za 2,08€/kg. Už v minulém týdnu byl patrný pozitivní vývoj na burze ve Španělsku, Nizozemí a Francii. Jedinou zemí kde pokračuje pokles ceny je Dánsko, kde prasata zlevnila o 20 ore.
  Číst dál ...

  I v novém roce ceny dál drží  (Týden 4, rok 2023)
  Až do konce ledna zůstane v Německu v platnosti cena 2 € za kilogram jatečné hmotnosti za tepla. Na této úrovni se obchoduje s jatečnými prasaty již od počátku prosince, což dokumentuje výjimečnost současné situace. Nedošlo ani k náznaku poklesu ceny po začátku letošního roku, který je jinak naprosto obvyklý.
  Číst dál ...

  Porážky zůstávají stále nižší  (Týden 3, rok 2023)
  Platnost německé vyhlášené ceny je prodloužena o další týden. I nadále budou chovatelé v Německu dostávat 2€ za kilogram JUT za tepla. Tradiční novoroční deprese se tak stále nedostavila a vzhledem k nižší nabídce prasat na německém trhu se letos snad nedostaví. O něco horší situace panuje v dalších zemích. V Belgii se cena snížila minulý týden a v Holandsku k tomu dochází nyní. Nic však neukazuje na to, že by se v blízké budoucnosti měl odehrát masivnější pokles ceny.
  Číst dál ...

  Ceny prasat dál bez pohybu  (Týden 2, rok 2023)
  Základní cena v Německu zůstává už sedmý týden beze změny. Jatečná prasata se tak budou znovu prodávat za 2 € za kilogram. Část zemí dál sleduje trendy dané Německem, v několika zemích se ale objevil tlak na snížení ceny. V Dánsku klesá vyhlášená cena o 20 ore (3 centy). Už v minulém týdnu se snížila cena prasat na burze v Belgii, Itálii a Polsku. Cena selat však zatím míří stále směrem vzhůru. Na Nord-West burze se prodávají selata o jedno euro dráž než minulý týden. Dvacetipětikilové sele se prodává za 62 €.
  Číst dál ...

  Do nového roku se starou cenou  (Týden 1, rok 2023)
  Německá vyhlášená cena zůstává na počátku roku nezměněná. Už od konce listopadu platí německá jatka za prasata základní cenu 2 €/kg JUT za tepla a stejné to bude v následujícím týdnu. Podobné to je i napříč celým zbytkem Evropy. Ceny se většinou již delší dobu drží na stejné úrovni. Výjimkou je Holandsko, kde prasata zlevnila o 5 centů a Itálie. Její trh s těžkými prasaty (160 kg) je však velmi specifický.
  Číst dál ...

Číst Vepřovinky