Snažíte se vstoupit na stránku určenou výhradně členům SCHP. Prosím přihlašte se:
Uživatelské jméno:
Heslo:

 

Vepřovinky

  Jatečná prasata dál beze změn  (Týden 2, rok 2022)
  Na trhu, ovlivňujícím celou Evropu, se cena znovu nezměnila. Již od 8. prosince tak v Německu stále platí základní cena 1,23 €/kg JUT za tepla, a platit bude přinejmenším do středy příštího týdne. Protože se většina EU přizpůsobuje vývoji na německém trhu, panuje klid prakticky všude. Výjimkou je Polsko, kde cena klesla o 1 cent a Itálie, kde se nejspíš projevuje panika spojená s výskytem AMP. Cena totiž propadla o 4,5 centu.
  Číst dál ...

  Do nového roku ve starém stylu  (Týden 1, rok 2022)
  Počátek nového roku zatím žádnou změnu v obchodování s jatečnými prasaty nepřinesl. Německo znovu vyhlásilo cenu 1,23 €/kg JUT za tepla a beze změny bude probíhat obchodování i v Dánsku (8,40 Dkk/kg). Tomu, že hlavní evropský cenový indikátor zůstává stabilní, odpovídalo v minulém týdnu i obchodování na jednotlivých burzách. Ceny se většinou neměnily a jen Polsko a Itálie zaznamenaly mírný pokles.
  Číst dál ...

  Malé zlepšení nic nemění  (Týden 50, rok 2021)
  Po malém zlepšení v minulém týdnu se cena jatečných prasat v Německu znovu ustálila. Pro příštích sedm dní bude znovu platit základní cena 1,23 €/kg JUT. Přestože je Německo obvykle hlavním tvůrcem trendů , zareagovala na zdražení z minulého jen Belgie a Itálie. V ostatních zemích se ceny neměnily.
  Číst dál ...

  Vyhlášená cena se pohnula  (Týden 49, rok 2021)
  Po dvou měsících se cena jatečných prasat v Německu konečně změnila. Do středy příštího týdne budou chovatelé prodávat za 1,23 €/kg JUT za tepla. Třícentový posun sice nic neřeší z pohledu celkové rentability chovu, ale jde o první pozitivní signál po dlouhé době a všichni doufají, že by mohlo jít o počátek pozitivního obratu. Ceny na burzách budou na tento vývoj teprve reagovat. Prozatím v růstu pokračovala Itálie, kde prasata zdražují už několik týdnů a Polsko.
  Číst dál ...

  Cena prasat se ani na začátku prosince nepohnula  (Týden 48, rok 2021)
  Další týden nepřinesl do obchodování s jatečnými prasaty vůbec nic nového. Německá vyhlášená cena znovu zůstala na 1,20 €/kg JUT za tepla. Totéž platí i o burzách ve zbytku EU. Pod taktovkou německého trhu se ceny na nich většinou nepohnuly. Jen Polsko a Itálie pokračuje v mírném růstu.
  Číst dál ...

Číst Vepřovinky