Snažíte se vstoupit na stránku určenou výhradně členům SCHP. Prosím přihlašte se:
Uživatelské jméno:
Heslo:

 

Vepřovinky

  Ceny obilovin postupně klesají  (Týden 38, rok 2022)
  Cena pšenice na světových trzích klesá. V minulém týdnu se krmná pšenice v Německu (Hamburg) a Nizozemí (Rotterdam) prodávala těsně nad 8 000 Kč/tunu. To je ve srovnání s vrcholem ceny pokles o 20%. Na burze v USA se ceny dokonce vrátily takřka na úroveň z doby před únorovou invazí ruských vojsk na Ukrajinu. Důvodem jsou obavy z globální recese, která by podle analytiků snížila poptávku i pokračující vývoz ukrajinského obilí podle dohody vyjednané za účasti OSN v létě v Istanbulu.
  Číst dál ...

  Prasata u nás překvapivě zlevnila  (Týden 38, rok 2022)
  Ceny jatečných prasat v sousedním Německu zůstanou pro příští týden beze změny. Po rychlém růstu tak již třetí týden bude platit cena 2,10 €/kg JUT za tepla. Bez posunu zůstává také cena v Dánsku. Zastavení růstu v Německu ovlivnilo burzy s jatečnými prasaty v uplynulém týdnu. Většina z evropských burz se přizpůsobila a nechala cenu beze změn. Výjimkou je Itálie, kde ceny dál rostly.
  Číst dál ...

  Trh je stále hladový  (Týden 37, rok 2022)
  Další přestávka ve vývoji ceny jatečných prasat v Německu znamená, že se cena až do příští středy bude odvíjet od základu 2,10 €/kg JUT za studena. I přes to, že se růst momentálně zastavil, zvedla se cena za posledních pět týdnů o 25 centů (více než 6 Kč). Informace o vývoji cen na burzách v minulém týdnu hovoří o tom, že ceny jatečných prasat jsou na všeobecném vzestupu. Není ani jedna země, kde by ceny nerostly.
  Číst dál ...

  Bude Čína znovu míchat kartami?  (Týden 36, rok 2022)
  Události posledních měsíců úplně vytlačily z diskusí o ceně největšího světového hráče - Čínu. Jak se zdá, jeho význam se bude znovu zvyšovat. Důvodem je rostoucí dovozový apetit tohoto asijského obra spolu s výraznou změnou kurzu eura vůči dolaru.
  Číst dál ...

  Česká jatka se brání zvyšování cen  (Týden 36, rok 2022)
  Po týdenní přestávce se německá vyhlášená cena vrátila k růstu. Až do příští středy se budou jatečná prasata prodávat za 2,10 €/kg JUT. To znamená růst o dalších 5 centů. Přestávka ve zdražování v minulém týdnu ovlivnila jen bezprostřední sousedy Německa - Belgii a Holandsko, kde se cena zastavila. V celém zbytku EU ceny i minulý týden pokračovaly v růstu.
  Číst dál ...

Číst Vepřovinky