Snažíte se vstoupit na stránku určenou výhradně členům SCHP. Prosím přihlašte se:
Uživatelské jméno:
Heslo:

 

Vepřovinky

  Důvod poklesu cen leží v Asii  (Týden 29, rok 2021)
  O tom že je Evropa závislá na vývozu zřejmě nikdo nepochybuje. Mnohé ale překvapí, jak hluboká závislost je. Ukazuje to současná situace. Celý evropský trh se ocitl pod silným tlakem a prakticky všude chovatelé počítají jen ztráty. Hlavním důvodem je rychlé snižování cen v Číně. Protože se tamější produkce zvyšuje k úrovni obvyklé před epidemií afrického moru, vrací se do původních úrovní i cena. Za pět měsíců se zřítila z 4,58 €/kg živé hmotnosti na 1,78 €/kg. S tím se samozřejmě dramaticky snižuje i cena za kterou Čína poptává maso v zahraničí.
  Číst dál ...

  Ceny jatečných prasat zůstávají stejné   (Týden 27, rok 2021)
  Německá vyhlášená cena zůstává znovu bez pohybu (1,48). Naproti tomu cena v Dánsku opět poměrně výrazně klesla (-40 ore; 5 centů). Země EU se však, tak jako obvykle, řídí spíš Německem a situace se stabilizuje. Jediná země, kde prasata ještě zlevňovala, je Francie. Tamější burza si však většinou žije vlastním životem a na zbytek EU se ohlíží jen velmi málo.
  Číst dál ...

  Situace v Německu se rychle uklidnila  (Týden 26, rok 2021)
  Hrozivý pokles cen se v Německu v polovině června naštěstí omezil na jeden jediný týden. Ve středu byla znovu prodloužena cena z předchozích sedmi dní (1,48 €/kg) a celý evropský trh by se tak měl uklidnit. Zatím se to však neděje. Jatečná prasat na hlavních burzách dál klesla.
  Číst dál ...

  Proč klesla cena prasat?  (Týden 25, rok 2021)
  Je už dlouho známou věcí, že cena v Evropě je závislá na tom, jak se daří exportu. A právě ten je, podle vyjádření zástupců masného průmyslu z Německa, důvodem poklesu cen v minulém týdnu. Ceny prasat v Číně padají obrovskou rychlostí a to se nutně musí projevit i na cenách, za které je vepřové maso sháněno na zahraničních trzích. Kromě Evropanů se pod stejný tlak dostali i chovatelé prasat ve Spojených státech. Cena na komoditních burzách spadla o maximální povolenou částku.
  Číst dál ...

  Prasata už nezlevňují  (Týden 25, rok 2021)
  Razantní pokles německé vyhlášené ceny se zastavil. Nový základ pro výpočet cen je stále 1,48 €/kg JUT za tepla. Zatímco minule zlevňovalo Německo a Dánsko se drželo beze změny, tentokrát se situace obrátila a dánská cena se snížila o 60 ore (8 centů). Tak jako obvykle, i tentokrát se drtivá většina evropských zemí podřídila trendu z Německa a ceny na burzách se v průběhu týdne snižovaly. Jediným, kdo si udržel optimistický pohled je Itálie, kde prasata zdražila o 2 centy.
  Číst dál ...

Číst Vepřovinky