Snažíte se vstoupit na stránku určenou výhradně členům SCHP. Prosím přihlašte se:
Uživatelské jméno:
Heslo:

 

Vepřovinky

  Problémy v Německu se stupňují, ale řešení se snad rýsuje  (Týden 43, rok 2020)
  Kombinace zákazu exportu do Asie, který je výsledkem afrického moru prasat a uzavírky některých jatek, které jdou na konto koronaviru, vytvořila v Německu extrémní situaci. Došlo k výraznému zpomalení porážek a výsledkem je obrovský přebytek prasat, která již dosáhla porážkové váhy a nyní přerůstají. Sami chovatelé odhadují, že v uplynulém týdnu čekalo na porážku přibližně 400 tisíc prasat. V posledních týdnech se toto číslo zvyšovalo tempem 70-90 tisíc kusů za týden.
  Číst dál ...

  Na trhu stále nic nového  (Týden 43, rok 2020)
  Ani další týden nezměnil poměry na trhu s jatečnými prasaty. Vyhlášené ceny v Německu i Dánsku zůstávají beze změny a tomu se přizpůsobují i burzy ve zbytku EU. Jedinými zeměmi, kde došlo k poklesu, je Španělsko (-1cent) a Itálie (-4 centy).
  Číst dál ...

  I cena krmiv je ovlivněna koronavirem  (Týden 42, rok 2020)
  Obilí se letos v Česku sklidilo o 4,5 procenta více než loni, zemědělci ho svezli z polí 7,98 milionu tun. Vyplývá to z odhadu, který dnes podle stavu k 15. září zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Ve srovnání s průměrem posledních deseti let bylo sklizeno o 4% více. Obilí bude na tuzemském trhu tedy zřejmě dostatek. Situace je však napříč Evropou velmi rozdílná a některé oblasti byly těžce zasaženy jarním suchem. Celková produkce obilovin v EU tak klesne o plných 7%. Proto cena na některých trzích stoupá. K nižším výnosům se, jako důvod zdražování, řadí také obavy, aby koronavirová pandemie neomezila mezinárodní obchod.
  Číst dál ...

  Podzim ve znamení nízkých cen  (Týden 42, rok 2020)
  Cena jatečných prasat v Německu se opět nezměnila. Již více než měsíc platí 1,27€/kg JUT za tepla. Stejné je to i v Dánsku, kde cena zůstává na 10,30 DKK/kg. Klid panuje stále i ve všech ostatních zemích EU. Pokud k nějakým posunům vůbec dochází, jsou jen nepatrné. Dokonce i v Belgii, kde v posledních týdnech docházelo k poklesu ceny se situace stabilizovala a zlevňování se zastavilo.
  Číst dál ...

  Trh je komplikovaná záležitost  (Týden 41, rok 2020)
  Dovoz do Číny je dnes hlavním hybatelem cen jatečných prasat na celém světě. Mohlo by se zdát, že zákaz dovozu z Německa zvýší ceny vepřového v Číně. Cena však naopak klesá. Jak je to možné?
  Číst dál ...

Číst Vepřovinky