Snažíte se vstoupit na stránku určenou výhradně členům SCHP. Prosím přihlašte se:
Uživatelské jméno:
Heslo:

 

Vepřovinky

  Velký zájem o selata žene jejich cenu vzhůru  (Týden 8, rok 2024)
  Platnost německé vyhlášené ceny z minulého týdne se prodlužuje. Jatečná prasata budou v i dalším týdnu znovu prodávána za 2,15 € za kilogram. Pozitivní vývoj se naopak odehrál v Dánsku, kde prasata zdražila o 30 ore (4 centy) na 12,10 DKK/kg. Růst cen z předchozího týdne přetrvává prakticky na všech evropských burzách. Ceny prasat rostly tempem mezi 2 a 3 centy.
  Číst dál ...

  Rovnováha se v prvním pololetí udrží  (Týden 7, rok 2024)
  Podle pravidelné čtvrtletní zprávy, kterou vydává Rabobank, se na trhu v prvním pololetí projeví několik klíčových faktorů. Na jedné straně se projeví výrazné snížení stavů v některých důležitých produkčních oblastech. V Dánsku klesly stavy o 20 %, v Nizozemí o 15 % a v Německu o 10 %. Ačkoli se zdá že momentální situace poklesy ukončila, budou porážky v prvním pololetí tímto poklesem rozhodně poznamenány. Snižování stavů navíc není jen záležitostí EU. Také v USA klesají stavy prasnic. Pokles je ale mírný a zvyšování produktivity ho vyrovná.
  Číst dál ...

  Prasat je málo, proto Němci zdražují  (Týden 7, rok 2024)
  Cena jatečných prasat v Německu v minulém týdnu nabrala to, co před tím ztratila a nyní dokonce pokračuje v růstu. Posun o dalších 5 centů ji přivádí na hodnotu 2,15 € za kilogram JUT. Hlavním důvodem je především nižší nabídka jatečných prasat. Příznivá nálada vládne v celé Evropě. V minulém týdnu rostla cena všude kromě Itálie.
  Číst dál ...

  Německo přineslo znovu pozitivní impuls  (Týden 6, rok 2024)
  Po třech týdnech se cena jatečných prasat v Německu vrací zpět na úroveň 2,10 € za kilogram JUT za tepla. Ani po začátku nového roku neklesla poptávka natolik, aby vznikl převis nabídky. Obávaný (a tradiční) propad ceny se tak nekoná. Obraz stability dokresluje vývoj v EU v posledním týdnu. Kromě Polska zůstávala všude cena jatečných prasat beze změn.
  Číst dál ...

  Cena se rychle uklidnila  (Týden 5, rok 2024)
  Středeční vyhlašování potvrdilo, že cena 2 € za kilogram JUT bude v Německu platit i nadále. Tak jak se dalo čekat negativní vývoj v celé Evropě se, po stabilizaci německého trhu, uklidnil. Na některých trzích sice cena ještě klesala, ale v nejdůležitějších zemích se cena neměnila.
  Číst dál ...

Číst Vepřovinky