O Svazu

Jeho hlavním posláním je podpora podnikatelských aktivit jeho členů, jež se týkají chovu prasat. Zastupuje chovatele při jednáních se státními organizacemi, při tvorbě legislativy a podílí se na tvorbě celého podnikatelského prostředí.

Svaz je zároveň organizací pověřenou vedením plemenné knihy prasat. Součástí toho je metodické vedení šlechtitelského programu CzePig, selekce plemenných prasat a výpočet plemenných hodnot.

Je také garantem genového zdroje - plemene přeštické černostrakaté prase.


Aktualizujte stavy prasat  (Týden 7, rok 2021)
Vážení členové Svazu chovatelů prasat, protože se snažíme, abyste z naší strany dostávali co nejrychleji aktuální informace, rádi bychom Vás požádali, abyste aktualizovali kontaktní údaje, na které jsou Vám zasílány veškeré informace.
Číst dál ...

Zákaz oxidů zinku přitáhl posluchače   (Týden 4, rok 2021)
Ve středu 27. ledna se odehrál další webinář organizovaný Svazem chovatelů prasat ve spolupráci se společností Elanco. Jeho hlavním tématem se stal chov prasat po zákazu užívání oxidu zinečnatého. Přednášku mezinárodně uznávaného poradce Enrica Marca ze španělska sledovalo on-line téměř 70 posluchačů.
Číst dál ...

Výplata národních dotací by měla být dokončena do konce ledna  (Týden 3, rok 2021)
Předsednictvo Svazu chovatelů prasat projednávalo v úterý současnou katastrofální situaci v chovu prasat. Hlavní snahou bylo nalézt jakékoli možnosti pomoci celému sektoru. Svaz proto dál žádá ministerstvo o prosazování záchranného balíčku na půdě EU a hledání veškerých možností národních podpor.
Číst dál ...

Seminář k dotacím  (Týden 3, rok 2021)
V minulém týdnu zorganizoval Svaz chovatelů prasat webinář, který chovatelům odpověděl, jakým způsobem žádat o dotace ze staronového dotačního programu 8.F.d. Podle ohlasu se zdá, že so podařilo najít opravdu aktuální téma, protože se webináře zůčastnilo více než 100 registrovaných hostů.
Číst dál ...

Začátek roku ve znamení webinářů  (Týden 1, rok 2021)
Již v úterý pořádá Svaz chovatelů prasat webinář zaměřený na nový dotační titu 8.F.d. Tím ale nabídka vzdělávání ani zdaleka nekončí. Všechno zlé je k něčemu dobré a tak doba, která přinesla zákaz setkávání a celou řadu zrušených seminářů, zároveň nabízí možnost dozvědět se celou řadu novinek od světově renomovaných specialistů a zůstat přitom v teple vlastní kanceláře.
Číst dál ...

Načti další zprávy