Dobré životní podmínky zvířat

V Německu povolí porážky i v neděli a ve svátek  (Týden 42, rok 2020)
Porážky u našich západních sousedů stále trpí výpadky způsobenými šířením COVID 19 na jatkách. Poslední obětí jsou jatka ve Wiedmarku, která patří do skupiny Tönnies. V průběhu týdne byla ukončena porážka na těchto jatkách a po několika dnech i bourání masa a nové otevření jatek se předpokládá až 3. listopadu.
Číst dál ...

Anestezii selat zaplatí stát  (Týden 41, rok 2020)
V Německu budou smět chovatelé od 1. ledna 2021 kastrovat selata pouze s anestezií. Povinnost byla již jednou odložena, protože původně měla platit od počátku letošního roku. Po rozsáhlé kritice, která se okolo povinnosti strhla, rozhodl parlament o odložení povinnosti a také o nutnosti zajistit takové programy, které by chovatelům umožnily připravit se na tyto nové povinnosti.
Číst dál ...

Produkce prasat v Německu klesá  (Týden 41, rok 2020)
I bez ohledu na současné problémy s koronavirovou pandemií a africkým morem prasat nemají chovatelé v Německu na růžích ustláno. Permanentně se zvyšuje tlak na welfare a nová legislativa zásadně ohrožuje konkurenceschopnost celého odvětví. Svůj odraz to má i v chování zemědělců. Po rychlém rozvoji, který byl v Německu zaznamenán mezi lety 2000 a 2010, dochází nyní k opačnému vývoji. Ukazuje to zemědělský cenzus, který se konal po 10 letech a ukazuje tak dlouhodobější trendy.
Číst dál ...

Další zpřísnění welfare v Německu  (Týden 39, rok 2020)
V červnu letošního roku prošel německým parlamentem zákon na ochranu zvířat proti týrání, o kterém jsme referovali v článku http://www.schpcm.cz.... Novela stanovila některé velmi přísné povinnosti pro chovatele prasat. Mimo jiné připouští pouze krátkodobé ustájení v individuálních kotcích v době připouštění. Po zbytek času musí být prasnice ve skupinovém ustájení. Původním záměrem bylo také stanovit minimální velikost plochy porodního kotce. V konečném znění zákona se však tato podmínka omylem neobjevila.
Číst dál ...

Členské země v hledáčku komise  (Týden 39, rok 2020)
Audit Evropské komise zkoumal v celé řadě členských zemí přístup k problému okusování ocásků. Mise se zaměřily především na kroky, které země udělaly pro snížení četnosti okusování ocásků u prasat. Podle takzvaného nařízení o prasatech (120/2008) jsou totiž členské země povinny přijmout opatření, která ve výsledku povedou ke zlepšení situace v této oblasti.
Číst dál ...

Načti další zprávy